سبد خرید خالي مي باشد
041-33290205-7 | 041-43251508-9 | info@apnp.gov.ir

معدن سنگ آهک ارشتناب

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

كانسار آهك ارشتناب در شمال‌غرب بستان آباد و در حد فاصل بين شهرهاي تبريز و بستان آباد واقــع شده است. منطقه مورد نظر شامل سه بلوك D,C,B مي‌باشد. اين منطقه در محدودة اراضي كشاورزي و مراتع روستاهاي علي‌آباد الوار ، زین کش و خيره مسجد قرار گرفته است.

شهرستان بستان آباد از نظر تقسيمات كشوري در استان آذربايجان‌شرقي واقع شده و ارتفاع آن از سطح آزاد دريا 1700 متر مي‌باشد و به‌فاصلة 50 كيلومتري از جنوب شرقي تبريز قرار گرفته است.
بهترين راه دسترسي به منطقه مورد اكتشاف، محور تبريز - بستان آباد است كه از كيلومتر 35 آن در محل روستاي يوسف آباد، راه فرعي به‌طرف روستاي خيره مسجد و علي آباد جدا مي‌شود کل مسیر جاده آسفالت مي‌باشد و پس از عبور از روستاهاي خيره‌مسجد و الوار تا روستاهاي كر و آلانق ادامه مي‌يابد كه بهترين مسير براي دسترسي به بلوك‌هاي B,C,D همین جاده مي‌باشد كه طول آن از سه‌راهي يوسف آباد تا بلوك D وC حدود11 كيلومتر است. ذخيرة آهكي ارشتناب در ارتفاع حدود 2000 متري قرار گرفته است .
براساس گزارشات و مستندات موجود از عملیات اکتشافی انجام گرفته در محدوده ی این معدن، وجود ذخیره ای بالغ بر 100 میلیون تن سنگ آهک با عیار متوسط CaO=53.00% ،اکتشاف و اثبات شده است.