سبد خرید خالي مي باشد
041-33290205-7 | 041-43251508-9 | info@apnp.gov.ir

جمعه, 08 آذر 1398 ساعت 22:01

حساسیت وزیر محترم از آغاز تصدی وزارت صمت، همواره برای اجرایی نمودن طرح تولیدآلومینا از نفلین سینت بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

غریب پور در مراسم تبادل توافقنامه ساخت کارخانه تولید آلومینا از نفلین اعلام کرد:
حساسیت وزیر محترم از آغاز تصدی وزارت صمت، همواره برای اجرایی نمودن طرح تولیدآلومینا از نفلین سینت بود.
رییس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای توافقنامه ساخت کارخانه آلومینا از نفلین سینیت، گفت: خوشبختانه وزیر صنعت، معدن و تجارت از همان روزهای نخست وزارت، بر تعیین تکلیف این پروژه تاکید داشت.

به گزارش روابط عمومی طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب،، غریب پور این خبر را در جریان سفر رییس جمهوری به استان آذربایجان شرقی و در مراسم امضا و تبادل توافقنامه اجرای واحد ۷۰ هزار تنی تولید آلومینا از ماده معدنی نفلین سینیت اعلام کرد. این مراسم به صورت ویدئو کنفرانس و ارتباط زنده با رییس جمهور انجام شد.


وی در این مراسم که رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت و همچنین مسوولان استانی و محلی حضور داشتند، حضور داشت، تاکید کرد: این پروژه در راستای سیاست ها و برنامه های وزارت صنعت معدن و تجارت و با سرمایه گذاری مستقیم ایمیدرو و همکاری قرارگاه خاتم به اجرا در می آید.
غریب پور در این مراسم با اشاره به پیشینه طرح فوق، اظهار داشت: این پروژه از سال ۱۳۸۴ در انتظار شروع عملیات اجرایی بوده و بعد از قریب به ۱۴ سال و به دنبال تغییرات متعدد مدیریتی، تکنولوژیکی، اجرایی و تصمیمات متعدد، در نهایت روز گذشته نهایی شد.
وی ادامه داد: اکنون شروعی بر اجرایی شدن فاز نخست پروژه برای ایجاد ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن پودر آلومینا از ماده معدنی نفلین در شهرستان سراب است.
زیرساخت ها آماده است.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با یادآوری اینکه زیرساخت های این طرح نیز آماده است، گفت: خوشبختانه وزیر صنعت، معدن و تجارت از همان روزهای نخست وزارت، بر تعیین تکلیف این پروژه تاکید داشت.
غریب پور ادامه داد: سال گذشته یک شرکت ایرانی وارد پروسه انجام کار شد اما پس از اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا و اختلال در فاینانس بین المللی، مجبور به عقب نشینی از اجرای طرح شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، افزود: امسال توانستیم با قرارگاه خاتم به توافقنامه همکاری برسیم هرچند پیشتر در سال ۹۲ نیز موافقت های با قرارگاه امضا شده بود اما اجرایی نشد و اکنون پس از ۶ سال قرارگاه خاتم در کنار ایمیدرو قرار گرفت تا با امضای این موافقتنامه وارد فاز اجرا شود.
وی به رقم سرمایه گذاری طرح اشاره و تصریح کرد: این طرح با ۱۳۷ میلیون یورو توسط ایمیدرو تامین مالی می شود.
غریب پور با بیان برنامه ایمیدرو برای راه اندازی طرح ها در سال جاری، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق ایمیدرو به عنوان بازوی اجرایی خود، امسال تعهد افتتاح ۳.۵ میلیارد دلار پروژه را به رئیس جمهور داده است.

خواندن 817 دفعه