سبد خرید خالي مي باشد
041-33290205-7 | 041-43251508-9 | info@apnp.gov.ir

شنبه, 03 شهریور 1397 ساعت 10:37

بازدید سعد محمدی از مرکز تحقیقات غرب کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

دکتر سعد محمدی روز دوشنبه مورخ: 29/05/97 از مرکز تحقیقات غرب کشور بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز دکتر سعد محمدی طی بازدید دو ساعته از مرکز تحقیقات ابتدا از خط تولید هیدروکسید آلومینیوم و سپس از خط تولید بوهمایت که اخیرا وارد فاز دوم تولید میشود، بازدید بعمل آورد.  وی با حضور در آزمایشگاه مجهز مرکز از نزدیک شاهد تجهیزات پیشرفته و خدمات قابل ارائه به سایر مراکز صنعتی و معدنی شد.

با اتمام بازدید و شروع جلسه کارشناسی در محل سالن کنفرانس مرکز، ابتدا جلیل زاده مدیر مرکز ضمن خیر مقدم و تقدیر از حضور معاون طرحهای توسعه سازمان ایمیدرو وهیئت همراه، از پیشرفت های صورت گرفته در بخش تولید ماده ارزش افزوده بوهمایت گفت: این مرکز با دارا بودن پتانسیل متعهد ومتخصص که روز به روز هم بر دانش فنی و تجربیات این منابع انسانی افزوده میشود، توانایی تولید ماده های ارزش افزوده تری را نیز داراست. و بر همین اساس اخیرا طی عقد قرارداد با پژوهشگاه جهاد دانشگاهی، در صدد تحقق این مهم بر آمده ایم.

جلیل زاده راه تحقق این اهداف اقتصادی و صنعتی بزرگ که بصورت انحصاری در کشور در این مرکز محقق میشود را تامین منابع مالی از طرف سازمان و اعتماد داشتن به توان فنی ، دانش و تجربه مهندسین وتکنسین های مرکز دانست وگفت: این مرکز به لحاظ فنی و علمی بعنوان پشتوانه ی بزرگ و جدایی ناپذیر برای طرح تولید آلومینای سراب محسوب میشود، و بدون شک توانایی لازم را برای سوددهی بسیار بالا را در آینده ای نه چندان دور دارد.

در ادامه این جلسه دکتر سعد محمدی، با اظهار خرسندی از حضور در مرکز تحقیقات و مشاهده تجهیزات، توانایی و تخصص منابع انسانی مرکز، با تاکید بر ارتقاء ایمنی مرکز در خصوص حفظ و نگهداری منابع انسانی و تجهیزات مرکز، گفت: پیش نیازهای مربوط به راه اندازی خط تولید هیدروکسید آلومینیوم هرچه سریعتر تامین و راه اندازی شود.

وی گفت: مطمئن باشید در صورت تحقق خودکفایی مالی و سوددهی، تمامی سودهای حاصله از مرکز، برای خود مرکز و ارتقا و تامین نیازهای آن هزینه خواهد شد. سعد محمدی ضمن رضایتمندی از تجهیزات موجود در آزمایشگاه مرکز، عنوان کرد در راستای تامین بخشی از خدمات پژوهشی و آزمایشگاهی مراکز صنعتی و معدنی، می توانیم ضمن معرفی آزمایشگاه مرکز به عنوان یکی از آزمایشگاه های مرجع در این منطقه، برای در آمد زایی مرکز نیز کمک می کنیم.

سعد محمدی در پایان مطالب خود افزود: با توجه به کیفیت بسیار مناسب محصولات مرکز و امکان رقابت با نمونه های خارجی، لازم است در راستای تسریع سوددهی مرکز، به یک تحلیل مناسب از بازار جهانی بویژه بازار کشورهای همسایه برسیم، تا بتوانیم به امر صادرات در حوزه محصولات تولیدی مرکز نیز برسیم.

شایان ذکر است در پایان این جلسه مدیران و کارشناسان مرکز هرکدام به ذکر نقطه نظراتی در خصوص مسایل و مشکلات مرکز، پرداختند.

خواندن 1083 دفعه