سبد خرید خالي مي باشد
041-33290205-7 | 041-43251508-9 | info@apnp.gov.ir

یکشنبه, 25 آذر 1397 ساعت 10:00

راه اندازی طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب، از ضرورت هاست.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

استاندار استان آذربایجان شرقی گفت.

روز شنبه مورخ 24/09/97 پورمحمدی، استاندار استان آذربایجان شرقی، میهمان طرح تولید آلومینای سراب بود.

به گزارش روابط عمومی طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب، این بازدید که با صبحانه کاری همراه بود، ابتدا طی بازدید از امور اتمام شده زیربنایی طرح شروع شد.

پورمحمدی در اولین بازدید خود از آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص تامین آب کارخانه اصلی که یکی از مسائل مهم زیربنایی طرح محسوب میشود، بازدید کرد و از نزدیک در جریان پیشرفت 95 درصدی این امر قرار گرفت.

پس از این بازدید با حضور در خط انتقال برق واقع در داخل سایت شاهد اتمام 100 درصدی این پروژه عظیم زیربنایی شد که یکی از اساسی ترین مورد زیربنایی طرح محسوب می شود.

در این خصوص لازم به ذکر است که گاز کارخانه نیز پیشرفت 100 درصدی داشته و در ورودی شرقی سایت کارخانه در قالب ایستگاه CGS قابل بهره برداری می باشد.

پس از این بازدید استاندار آذربایجان شرقی و قبل از ورود به اتاق کنفرانس سایت، از محصولات خروجی سنگ نفلین سینیت که در مرکز تحقیقات غرب کشور (آذرشهر) تولید شده، بازدید کرد و پس از آن در محل اتاق کنفرانس سایت حضور یافته و به بیان نکته نظرات خود از پیشرفت چشمگیر و رو به اتمام امور زیربنایی طرح پرداخت وی با بیان اینکه همه امور زیربنایی برای تولید آلومینا از نفلن سینیت مهیا شده، گفت: پیگیری های لازم برای فعال شدن مجدد این طرح، انجام شده ودر دست پیگیری است.

وی ادامه داد: طرح تولید آلومینا با توجه به اینکه طرح پایه محسوب میشود، قطعا صنایع پائین دستی نیز ایجاد خواهد کرد و پیرو این امر نیز اشتغالزایی و در پی آن ثروت خوبی برای منطقه به همراه خواهد آورد.

پورمحمدی افزود: در اولین اقدام بعد از تصدی مسئولیتم، از وزیر وزارت صمت به استان دعوت کردم و در این حضور قول های مساعدی را برای اجرایی نمودن طرح آلومینای سراب از ایشان گرفتیم.

وی اظهار داشت: با وجود اینکه استان آذربایجان شرقی از لحاظ منابع معدنی، غنای بیشتری نسبت به سایر استان ها دارد، متاسفانه از وجود کارخانجات و صنایع عمده محروم مانده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه زمینه ها برای فعالیت مجدد این طرح آماده است، افزود در سریعترین زمان ممکن نسبت به برگزاری مناقصه اجرای طرح و یا جذب سرمایه گذار، اقدام خواهد شد.

پورمحمدی در پایان با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه از سوی دشمنان این ملت، به ضرورت ایجاد طرح های پایه، مثل طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت در منطقه تاکید نمود.

شایان ذکر است قبل از صحبت های استاندار آذربایجان شرقی، فرماندار و نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در خصوص مطالبات و انتظارات 25 ساله مردم شریف این خطّه و ضرورت ایجاد طرح نفلین در این منطقه، مطالبی را ایراد کردند.

خواندن 489 دفعه